Bm Holding

Hemşin İlk ve Orta Öğretim Okulu

  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Sorumluluk
  3. Hemşin İlk ve Orta Öğretim Okulu

Hemşin İlk ve Orta Öğretim Okulu

Hemşin Turistik Dönüşüm Projesi kapsamında, proje bütünlüğünü bozmakta olan ve eskiliği nedeniyle, güncel ihtiyaçları karşılaması mümkün olmayan eski Hemşin İlköğretim Okulu’nun Kentsel Dönüşüm projesine uydurulması ihtiyacı doğmuştur. Okulun mevcut alanıda bunun sağlanamayacağı anlaşıldığından dönüşüm projesi kapsamında eski okul yıkılarak bir rekreasyon alanı ve seyir terası yaratılmıştır.

Eş zamanlı olarak, yeni yapılan HES’in oluşturduğu göl’e hâkim bir arazide tüm masrafları BM Holding tarafından karşılanmak suretiyle büyük ve modern bir ilk ve orta öğretim okulu ve bir spor merkezi yapılmıştır. Yeni okulda sadece mevcut ihtiyaçlar değil, geleceğe yönelik geliştirmeler de düşünülmüştür. Örneğin okulda bir internet konferans odası oluşturularak belli öğrencilerin seanslar halinde İstanbul’dan İngilizce dersi almaları ve fikir tartışma seanslarına katılmaları sağlanmıştır. Okul kapsamında modern bir spor binası de inşa edilmiş, böylece çok çeşitli kapalı alan sporlarının yapılmasının sağlanması dışında spor turnuvalarının düzenlenmesine da imkân tanınmıştır.

Bu okulun önemli özelliklerinden birisi de öğrencilerin her sabah HES’in yanında konuşlandırılan köprüden geçerek okula gidecek ve bu sayede bir hidroelektrik santral işletmesini yakından tanıyacak olmalarıdır.