Bm Holding

Jeotermal

BM Jeotermal Grubu, jeotermal aramacılık ve enerji projeleri alanında yıllarca anahtar teslimi saha ve proje geliştirme, uygulama ve işletme hizmetleri verebilen, sektörün önde gelen jeotermal tedarikçisi olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Bu süre zarfında BM Jeotermal Grubu 3 adet JES projesi, 6 orta/yüksek entalpili jeotermal rezervuar geliştirme ve toplam 10 adet jeotermal rezerv keşfi gerçekleştirmiştir.

BM tarafından gerçekleştirilen projeler arasında:

13,2MW kurulu gücüne sahip Gümüşköy Jeotermal Elektrik Santrali Aydın’da bulunmakta olup 182 C° rezevuar sıcaklığına sahiptir. 12MW kurulu gücüne sahip Kuyucak Jeotermal Eletrik Santrali 1.Aşama Projesi Aydın’da bulunmakta olup TURCAS Enerji ile ortak proje olarak geliştirilmiştir.

Gümüşköy Jeotermal – Concentrated Solar Power (CSP) Hybrit Projesi Ortaklar, Aydın’da yer alan 13,2 MWbrüt kurulu güç kapasitesindeki Gümüşköy JES ile Güneş panellerinin kombine çalışması üzerine yapılmış bir Ar-Ge projesidir.

Bunların yanı sıra BM’nin iştirakleri petrol, doğalgaz ve jeotermal sondaj kuleleri ve yan ekipmanları üreten (Petrotek: www.petrotekglobal.com) ve sondaj müteahhitliği ve kuyu hizmetleri veren (Pars: www.parsdrilling.com) petrol, doğalgaz ve jeotermal aramacılık alanındaki diğer yatırımcılar için yüksek değer yaratan kaliteli ürün ve hizmetler sunmaktadır.